Green Idea GASTROGREEN bylinný čaj na podporu trávenia a zažívania

Vaša cena
3,67 €
Vaša cena bez DPH
3,06 €
3,67
Dostupnosť
Skladom Áno
Predpokladané dodanie
19.6.2024 u Vás
Kód
800204
Výrobca
TopvetGastrogreen je lahodný bylinný čaj, ktorý obsahuje jedinečnú kombináciu siedmich druhov bylín vrátane mäty piepornej, púpavy, pŕhľavy, harmančeka, ostružiny, anízu a lopúcha. Čaj podporuje normálne trávenie a zažívanie a môže byť prospešný pre ľudí trpiacich pomalým trávením, nadúvaním a hnačkou. Okrem toho sa bylinky použité v tejto zmesi užívajú na osvieženie organizmu, detoxikáciu a optimálne vylučovanie vody z tela. Gastrogreen sa môže používať aj ako prebiotikum.

​​​​​​​Bylinné čajové zmesi Green idea sú 100% prírodné produkty, nie sú chemicky ošetrené, nie sú prifarbované ani aromatizované. Vďaka unikátnej kompozícii bylín dosahujeme vysokú účinnosť a harmonickú chuť.

Príprava čaju je jednoduchá. Stačí jedno čajové vrecúško zaliať 0,25 l vriacej vody a nechať 5 až 10 minút lúhovať. Odporúča sa vypiť 2-3 šálky čaju denne a neprekračovať odporúčané dávkovanie. Nie je určený pre deti do troch rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Príprava: 1 vrecko zbavené vrchného papierového prebalu zalejeme 0,25 l vriacej vody a necháme vylúhovať 5–10 min. Čaj sa pije teplý. Pripravuje sa vždy čerstvý bezprostredne pred použitím.

Dávkovanie: odporúča sa vypiť 2 až 3 šálky denne. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nie je určený deťom do 3 rokov, tehotné a dojčiace matky.

Výživový doplnok: sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Obsah živín a energetická hodnota 1 vrecúška je zanedbateľná.

Skladovanie: v suchu, pri teplote do 25 °C a vlhkosti do 70 %. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Vyrobené na Slovensku

Výrobca: Herbex spol. s.r.o., 991 28 Vinica 53, Slovenská republika

 

Výživový doplnok - definícia podľa zákona

Výživový doplnok je potravina, ktorej účelom je doplňovanie bežnej stravy a ktorá je koncentrovaným zdrojom vitamínov a minerálnych látok alebo ďalších látok s výživovým alebo fyziologickým účinkom, ktoré potravina obsahuje samostatne alebo v kombinácii, určená na priamu spotrebu v malých odmeraných množstvách.

Účinnosť prípravku a zabezpečenie kvality nie sú pri schvaľovaní výživových doplnkov hodnotené. Avšak výrobca nesmie deklarovať nepravdivé tvrdenia o účinku prípravku (zákaz klamania spotrebiteľa). Deklarované účinky musí byť schopný kedykoľvek doložiť. Výživové doplnky musí spĺňať všetky platné normy kladené na potraviny. Ich dodržiavanie kontroluje Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI).

Výživové doplnky nesmú byť na obale označené terapeutickou indikáciou (ani nesmú vyliečenie či prevenciu chorôb naznačovať), čo je vyhradené iba pre liečivá. Smú byť ale uvádzané priaznivé účinky na zdravotný stav užívateľa - tzv. zdravotné tvrdenia. To isté platí aj pre reklamu.

Rovnako sa nesmie uvádzať ani naznačovať, že vyvážená a pestrá strava nemôže poskytnúť dostatočné množstvo živín.

 

Dokumenty v aktuálnom umiestnení:
  • Žiadne dokumenty
Dokumenty v aktuálnom umiestnení:
  • Žiadne dokumenty
Mohlo by Vás zaujímať