Green idea Topvet Salviagreen bylinný čaj pri škrabaní v krku 20 sáčkov

Vaša cena
3,60 €
Vaša cena bez DPH
3,00 €
3,6
Dostupnosť
Skladom Áno
Predpokladané dodanie
26.7.2024 u Vás
Kód
800199
Výrobca
Green idea s.r.o.Bylinný čaj pri škrabaní v krku

Unikátna bylinná kompozícia 6 druhov bylín má upokojujúce účinky pri škrabaní v krku. Šalvia je známa ako účinné kloktadlo pri pálení v krku, celkovo upokojuje. Mäta pieporná, Lipový kvet, Materina dúška a Proskurník podporujú prirodzenú obranyschopnosť a normálne funkcie dýchacieho systému. Ibištek prispieva k posilneniu organizmu a má príjemnú chuť.

Zloženie: Šalvia lekárska list (Salviae folium), Dúška tymianová vňať (Thymi herba), Ibiš lekársky koreň (Althaeae radix), Mäta pieporná vňať (Menthae piperitae herba), Ibištek sudánsky kvet (Hibiscus Sabdariffa), Lipa malolistá kvet (Tiliae flos).

Príprava: 1 vrecko sa zaleje ¼ l vriacej vody a nechá sa 10–15 minút vylúhovať.  

Dávkovanie: deti 3–12 rokov 1krát denne, deti od 12 rokov a dospelí 2–3krát denne. Zápar sa môže použiť aj na kloktanie.                                              

Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Obsah živín a energetická hodnota 1 vrecúška je zanedbateľná.

Upozornenie: Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Uchovávajte mimo dosahu malých detí!    

Uchovávanie: V suchu, chránený pred svetlom, pri teplote do 25 °C a vlhkosti do 70%.

Vyrobené na Slovensku

Výrobca: Herbex spol. s.r.o., 991 28 Vinica 53, Slovenská republika

 

Výživový doplnok - definícia podľa zákona

Výživový doplnok je potravina, ktorej účelom je doplňovanie bežnej stravy a ktorá je koncentrovaným zdrojom vitamínov a minerálnych látok alebo ďalších látok s výživovým alebo fyziologickým účinkom, ktoré potravina obsahuje samostatne alebo v kombinácii, určená na priamu spotrebu v malých odmeraných množstvách.

Účinnosť prípravku a zabezpečenie kvality nie sú pri schvaľovaní výživových doplnkov hodnotené. Avšak výrobca nesmie deklarovať nepravdivé tvrdenia o účinku prípravku (zákaz klamania spotrebiteľa). Deklarované účinky musí byť schopný kedykoľvek doložiť. Výživové doplnky musí spĺňať všetky platné normy kladené na potraviny. Ich dodržiavanie kontroluje Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI).

Výživové doplnky nesmú byť na obale označené terapeutickou indikáciou (ani nesmú vyliečenie či prevenciu chorôb naznačovať), čo je vyhradené iba pre liečivá. Smú byť ale uvádzané priaznivé účinky na zdravotný stav užívateľa - tzv. zdravotné tvrdenia. To isté platí aj pre reklamu.

Rovnako sa nesmie uvádzať ani naznačovať, že vyvážená a pestrá strava nemôže poskytnúť dostatočné množstvo živín.

 

Dokumenty v aktuálnom umiestnení:
  • Žiadne dokumenty
Dokumenty v aktuálnom umiestnení:
  • Žiadne dokumenty
Mohlo by Vás zaujímať