Filter Logic CFL-692M odvápňovacie tablety do kávovaru (40 tabliet)

Filter Logic CFL-692M odvápňovacie tablety do kávovaru (40 tabliet)

Vaša cena
12,47 €
Vaša cena bez DPH
10,31 €
12,47
Dostupnosť
na objednávku
Kód
120031
Výrobca
Filter Logic

 


Filter Logic CFL-692M odvápňovacie tablety do kávovaru - ukončená výroba.

Prosím vyberte si iný produkt z našej ponuky.

 

Odvápňovacie tablety Filter Logic CFL-692M sú vhodné pre všetky automatické kávovary, manuálne kávovary aj kávovary pre domácnosť. Väčšina moderných kávovarov, nech sú to Tassimo, Nespresso alebo Dolce Gusto, ale tiež kávovary na ručné espresso s portafiltrom alebo menšie automatické kávovary pre domácnosť či kanceláriu ako DeLonghi, Saeco a Jura, všetky tieto zariadenia majú jedno slabé miesto - usadzovanie vodného kameňa vo vnútri zariadenia .

Vodný kameň týmto drahým zariadeniam škodí. Na trhu je veľa prípravkov, ktoré dokážu tieto prístroje zbaviť vodného kameňa. Jedným z nich sú tablety Filter Logic CFL-692M, ktoré sú dodávané v balení po 40tich kusoch, pričom na jeden odvápňovací proces stačí iba 2 až 3 tablety.

Pokiaľ je nutné váš prístroj odvápniť, jednoducho pridajte 2 až 3 tablety do 800 ml vody (alebo do množstva, ktoré odporúča váš program čistenia pri kávovare, ak má vaše zariadenie automatický odvápňovací cyklus). Tablety je možné vložiť priamo do nádrže kávovaru, alebo ich nechať rozpustiť v oddelenej nádobe a potom roztok naliať do nádrže kávovaru. V každom prípade sa odporúča držať sa presných inštrukcií pre odvápňovací cyklus popísaný v návode vášho prístroja.

Pri automatických kávovarov sa zvyčajne používa program, ktorý najprv načerpá roztok, potom čerpanie pozastaví, načerpá roztoku viac, pozastaví a až v samotnom závere odvápňovacieho procesu zariadení preplachuje čistou vodou. U manuálnych zariadení musíte túto operáciu vykonávať ručne a tento proces môže trvať celú hodinu. Tu sa opäť odporúča držať sa inštrukcií v návode prístroja. Tablety Filter Logic sa rozpustia do 15tich minút. Rozpúšťanie tabliet však môže byť urýchlené požitím teplej vody.

Prečo je nutné kávovar odvápňovať?

Vápenec, ktorý sa nachádza vo vodovodnom poriadku, sú v podstate dva prvky; vápnik a horčík, ktoré sa rozpúšťajú vo vode, ktorú denne používame. Prakticky všetky kávovary s nádržou na vodu pracujú s termoblokom, čo je v podstate prietokový ohrievač. Otvor, ktorým prechádza voda, je veľmi malý, zvyčajne len pár milimetrov v priemere. Aby bol tento proces efektívny, a ako si väčšina užívateľov dokáže predstaviť podľa stavu svojej varnej kanvice, ohrev vody spôsobí, že sa vápenec vyzráža a usadí na stenách vnútorného okruhu. Bohužiaľ toto sa tiež deje v termobloku, vnútri ktorého sú malé kanáliky pokryté vápennými minerály. A výsledok? Získate chladnejšiiu kávu, pretože vápenec zamedzí vode prísť do kontaktu s ohriatym povrchom. Ba čo viac! Neodvedené teplo sa prenesie dovnútra zariadenia, pretože niekam odvedené byť musí. To môže časom spôsobiť poruchu zariadenia a následne aj servisný zásah.

Ale môj stroj má filter, nie je to dosť pre odstránenie vodného kameňa?

Ak používate kávovar s vodným filtrom značky DeLonghi, Krups alebo Jura, áno, ich filtre dokážu odstrániť vápenec. Avšak pozor! Nedokážu ho odstrániť úplne. Dôvodom je to, že najlepšia káva je vyrobená z mierne tvrdej vody (približne 70 dielov na milión jednotiek tvrdosti). Na tejto úrovni môžu vyššie uvedené technické vplyvy nastávať a byť len o niečo pomalší ako bez vykonanej údržby. Ak je váš kávovar vybavený vodným filtrom, mali by ste vykonávať odvápnenie prístroja s jeho každou výmenou filtra. Ak váš prístroj filter nemá, pre jeho správny chod ho budete musieť odvápňovať každé tri alebo štyri týždne, teda dvakrát častejšie.

Môžem použiť všeobecný výrobok namiesto výrobcu odporúčaného odvápňovača?

Používajte len také výrobky, ktoré sú kvalitné a účinné pri odstraňovaní vodného kameňa, ktoré nespôsobia žiadne škody na vnútorných častiach vášho kávovaru. V takom prípade výrobca nemôže odmietnuť servis alebo dodržať záruku. Voľba spotrebného materiálu je na konečnom užívateľovi. Avšak je dôležité, aby ste používali také výrobky, ktoré sú dobre odskúšané a dobre fungujú.

Dokumenty v aktuálnom umiestnení:
  • Žiadne dokumenty
Dokumenty v aktuálnom umiestnení:
  • Žiadne dokumenty
Mohlo by Vás zaujímať
Filter Logic CFL-650 silikónové mazivo pre kávovary 10 g

Profesionálne potravinárske mazivo od anglickej firmy Filter Logic CFL-650  určené predovšetkým pre použitie v kávovaroch na zhotovenie espressa je tiež vhodné pre údržbu bežných potravinárskych zaria...

 
4,19 €
na objednávku
Kód: 110650