Recyklácia filtrov značky Brita: Zodpovednosť k životnému prostrediu

Recyklácia je dôležitým krokom k ochrane nášho životného prostredia a znižovaniu negatívneho dopadu na planétu.

Jedným z produktov, ktoré môžeme recyklovať, sú použité filtre na vodu značky Brita. Táto značka je dobre známa pre svoje kvalitné filtre, ktoré pomáhajú odstraňovať nečistoty z vody a zlepšovať jej chuť. Na výrobu filtrov je bohužiaľ potrebné používať jednorazové plasty, čo nie je príliš ekologické. Spoločnosť Brita a s ňou aj Penepex sú ale ekologicky zodpovedné firmy, ktoré zaujíma, čo nechávajú za sebou. Preto použité filtre, ktoré nám zákazníci pošlú, odosielame na recykláciu.

Prečo recyklovať filtre na vodu?

Recyklácia použitých filtrov na vodu prináša mnoho výhod pre životné prostredie. Keď recyklujeme filtre na vodu, minimalizujeme množstvo odpadu, ktorý by skončil na skládkach. Filtre obsahujú rôzne materiály, ktoré je možné recyklovať a znovu použiť, ako je plast a uhlíkaté filtračné médium. Recykláciou sa teda znižuje spotreba surovín a energia potrebná na výrobu nových filtrov. Ak teda patríte k užívateľom vodných filtrov Brita , môžete ich u nás použité vrátiť, a my sa postaráme o ich recykláciu. Spoločnosť Brita už od roku 1992 do svojich filtrov integruje výhradne súčasti, ktoré je možné opakovane využiť. Nezáleží teda na tom, či používate filtre Brita Maxtra do filtračných kanvíc, Brita Microdisc do filtračných fliaš alebo nenáročné Brita Classic filtre. Zrecyklovať je možné všetky.

Ako prebieha recyklácia v Briti?

Vstúpte do sveta recyklácie s nami a objavte, ako sa staré vodné filtre premieňajú na nové a užitočné výrobky. V recyklačnom oddelení spoločnosti Brita sa začína rozdrvením použitých filtrov, pričom filtračný materiál je oddelený od plastových častí. Plastový materiál, ktorý prešiel predčistením, je ďalej spracovaný a rozomletý, aby sa vytvoril granulát. Ten potom smeruje do priemyslu, kde slúži ako surovina na výrobu plastových výrobkov. Nič sa nezahadzuje, všetko sa premieňa.

Prečítajte si tiež: Ako ušetriť na vode?

Čo sa ale deje s aktívnym uhlím a iónomeničovou zložkou vodných filtrov?

Tieto cenné látky prechádzajú separačnou a regeneračnou linkou, kde sú dôkladne spracované. Aktívne uhlie je dokonca vrátené výrobcovi, ktorý ho reaktivuje a používa na čistenie odpadových vôd. A čo sa stane s iónomeničovou zložkou? Tá zostáva v spoločnosti Brita, kde je plne regenerovaná. Na záver je materiál podrobený tepelnému spracovaniu, ktoré zaisťuje jeho hygienickú čistotu. Po dokončení tohto procesu je iónomenič opätovne pripravený spĺňať všetky kvalitatívne, funkčné a hygienické požiadavky, ktoré sa očakávajú v nových, čerstvo vyrobených filtroch. Aby bola zaručená absolútna kvalita, sú vykonávané prísne interné aj externé kontroly. Regenerovaný iónomenič je následne znovu využitý pri výrobe nových filtrov pre domácnosti. V Brite sa recyklácia stáva fascinujúcim procesom, ktorý premieňa odpad na cenné suroviny a zaisťuje udržateľnosť. Pripojte sa k nám a sledujte, ako sa staré stáva novým a ako sa ochraňuje naše životné prostredie.

Recyklácia patrón vodných filtrov BRITA prebieha po celom svete

Recyklačný program Brita má svoje pevné miesto vo výrobnom programe spoločnosti Brita v mnohých krajinách, napríklad v Anglicku, Nemecku, Francúzsku, Španielsku, ale aj na Slovensku a ďalších. Použité filtre sa ale z európskych krajín dovážajú do centrály v Nemecku, kde dochádza k ich spracovaniu. Použité filtre z ázijských krajín sa ale vďaka spolupráci s partnerskými spoločnosťami recyklujú priamo v Ázii. Aj v tom je Brita zodpovedná k planéte.

Ako pripraviť filtre na recykláciu?

Použitý vodný filter nechajte vyschnúť a potom môžete ihneď v predajni hodiť do recyklačného boxu. Suché použité filtre nám môžete tiež poslať poštou. Počet kusov filtrov, ktoré môže jedna domácnosť odoslať na filtráciu, nie je obmedzený, takže sa nebojte zhromažďovať použité filtre a potom ich zaslať naraz. Ušetríte za poštovné a vaša ekologická stopa bude priaznivejšia.Súvisiace produkty