Hubica a kefa k vysávaču - kľúč k dokonalému upratovaniu

Upratovanie domácnosti môže byť niekedy výzvou, ale s vhodným príslušenstvom k vysávačom sa môže stať oveľa jednoduchším a efektívnejším.

Dnes sa zameriame na dvoch dôležitých pomocníkov - hubicu a kefu, ktoré sú kľúčom k dosiahnutiu dokonalej čistoty vo vašom domove.

Samotný vysávač nestačí

Aj keď doma máte extrémne výkonný vysávač, bez kvalitnej hubica a kefy vám bude k ničomu. Tieto dve takmer nenápadné automatické súčasťou vysávacej zostavy hrajú kľúčovú úlohu pri akomkoľvek upratovaní. Či už čistíte podlahy, koberce alebo ťažko prístupné medzery, hubica a kefa sú vašimi spoľahlivými parťákmi. Nezabudnite tiež pravidelne čistiť a udržiavať aj toto príslušenstvo. Okrem údržby hubíc a kief je potrebné tiež pravidelne meniť vo vysávači vrecko a upratovanie. si môžete spríjemniť pridaním vôňa do vysávača.

Hubica - pre čisté rohy

Hubica je jedným z najdôležitejších príslušenstva vysávača. Existuje niekoľko rôznych typov hubíc, každá sa špecializuje na iný typ povrchu a tvar vysávaného priestoru. Aké typy hubíc k vysávaču sa používajú najčastejšie?

 • Klasická podlahová hubica: Táto hubica je ideálna na vysávanie tvrdých podláh, ako sú drevo, dlaždice alebo linoleum. Je vybavená mäkkými štetinami, ktoré neškriabu povrch, a zároveň účinne zachytávajú nečistoty.
 • Rotačná hubica - Vďaka rotácii kief dokáže rotačné hubica hĺbkovo preniknúť do kobercov a odstrániť z nich zanesenú špinu, prach a alergény. Kefy sa pohybujú cez vlákna koberca, čo ich aktívne uvoľňuje a odstraňuje zadržané nečistoty. To významne zlepšuje čistiacu schopnosť vysávača a zanecháva koberce čisté a svieže.
 • Kobercová hubica: Ak máte v domácnosti koberce alebo koberčeky, kobercová hubica je nevyhnutným pomocníkom. Je vybavená rotačnými kefami, ktoré prenikajú do hĺbky koberca a účinne odstraňujú prach, chlpy a nečistoty.
 • Malá hubica so štrbinovým nástavcom: Tento typ hubica je skvelý na vysávanie ťažko prístupných miest, ako sú rohy, medzery medzi vankúšmi na pohovke alebo za nábytkom. Vďaka svojmu úzkemu tvaru dokáže dôkladne povysávať aj tie najmenšie štrbiny.
 • Mäkká nadstavcová hubica: Pre citlivejšie povrchy, ako sú jemné čalúnenie, závesy alebo vankúše, je mäkká nadstavcová hubica ideálnou voľbou. Je vyrobená z jemného materiálu, ktorý chráni povrchy pred poškriabaním, a zároveň je schopná efektívne odstrániť prach a nečistoty.

Kefka - na upratovanie do hĺbky

Kefka je ďalším užitočným príslušenstvom, ktoré pomáha dosiahnuť dokonalé vysatie. Jeho štetiny alebo vlákna sú navrhnuté tak, aby hĺbkovo vyčistili rôzne povrchy a materiály. Aké existujú typy kief a na čo sa dajú použiť?

 • Tvrdá kefa: Táto kefa je vhodná na odstraňovanie zaschnutých škvŕn a odolných nečistôt z pevných povrchov, ako sú dlaždice v kúpeľni či kuchyni. Jeho pevné štetiny dokážu dôkladne vyčistiť aj tie najtvrdšie nečistoty.
 • Jemná kefa: Pre citlivejšie povrchy, ako je napríklad drevo, sklo alebo elektronika, je jemná kefa nevyhnutná. Jeho jemné štetiny umožňujú čistenie bez rizika poškriabania alebo poškodenia povrchu.
 • Kombinovaná kefa: Niektoré vysávače ponúkajú kefu, ktorá kombinuje tvrdé a jemné štetiny v jednom. Táto multifunkčná kefa je skvelým riešením pre rôzne upratovacie potreby a umožňuje prispôsobiť sa povrchu, ktorý čistíte.

Kľúčovou zásadou pri používaní hubice a kefy je prispôsobiť ich povrchu, ktorý čistíte. Počas upratovania vysávajte pomaly a dôkladne, aby ste mali istotu, že ste odstránili všetky nečistoty.

Ako čistiť hubice a kefy k vysávaču?

Správna údržba hubíc a kief k vysávaču je kľúčová pre zachovanie ich zodpovedajúceho výkonu. Pravidelné čistenie nielen predlžuje ich životnosť, ale taktiež zabraňuje šíreniu nečistôt pri každom použití. Ako teda správne vyčistiť hubice a kefy?

 1. Odstráňte zvyšky hrubých nečistôt: Pred čistením je dôležité odstrániť z hubíc a kief všetky zvyšky nečistôt, ako sú vlasy, nite alebo zvieracie chlpy. Použite vhodný nástroj, aby ste odstránili všetky nečistoty, ktoré sa zachytili medzi štetinami.
 2. Vykonajte suché čistenie: Po odstránení väčšiny nečistôt môžete hubice a kefy očistiť suchým spôsobom. Jemne vyškriabte zvyšky prachu a nečistôt.
 3. Umyte hubice a kefy: Pre dôkladnú hygienu je dôležité hubica a kefy pravidelne omývať vlhkou hubkou. Skontrolujte najskôr návod k vysávaču, aby ste zistili, či sú tieto súčasti vodeodolné.
 4. Nechajte hubice a kefy dobre vyschnúť: Po opláchnutí ich nechajte voľne uschnúť na vzduchu. Nepoužívajte ich, kým nie sú úplne suché. Len tak zabránite vzniku plesní alebo nepríjemného zápachu.

Mohlo by vás zaujímať: Tipy a triky pri starostlivosti o vysávačSúvisiace produkty