HEPA filtre pre čistý domov bez prachu a alergénov

Kto by doma nechcel mať stále upratané a čisto, ale niekedy sa zdá, že aj keď neustále upratujeme a vysávame, všade je stále množstvo prachu a neporiadku.

Na vine môže byť nefunkčný alebo chýbajúci filter. Nenechajte si kaziť svoju snahu o čistý domov, a radšej skontrolujte, či máte to správne vybavenie.

Čistý domov je dôležitý pre nás všetkých a pre alergikov a astmatikov to platí predovšetkým. Vzduch bez zbytočného prachu a ďalších častíc je nevyhnutný nielen pre nepríjemnú atmosféru domova a pohodlia, ale predovšetkým pre naše zdravie. Prach a alergény, ktoré sú často oku neviditeľné, zhoršujú kvalitu vzduchu a to má vplyv na zdravie nielen tých, ktorí trpia problémami s dýchaním, ale všetkých v domácnosti. Preto je výber správneho príslušenstva, ako je náhradný dvojdielny prachový filter pre vysávače Samsung, tak dôležitý.  

V nekonečnom boji proti prachu, chlpom a ďalším alergénom, sú vysávače nenahraditeľnými pomocníkmi, ale ich účinnosť závisí od správneho príslušenstva a jeho údržby. Teraz sa bavíme predovšetkým o filtroch a HEPA filtroch , ale ani ďalšie príslušenstvo a náhradné diely do vysávačov nie je dobré zanedbávať, aby každý vysávač fungoval tak ako má a jeho životnosť bola čo najdlhšia.

Poďme sa pozrieť, ako môžete využiť špeciálne filtre a príjemné vône do vysávačov, aby váš domov bol čistý nielen na pohľad.

HEPA filtre – nevyhnutný doplnok pre alergikov

HEPA filtre sú špeciálne filtre určené pre vysávače, ktoré dokážu zachytiť až 99.97% prachových častíc, vrátane tých s veľkosťou 0.3 mikrónu. To zahŕňa alergény, ako sú prachové roztoče, peľ, spóry plesní a zvieracie alergény, ktoré sú častou príčinou alergických reakcií a astmatických záchvatov. Tieto filtre sú obzvlášť užitočné pre všetkých alergikov, ktorí potrebujú mať v domácnosti čo najčistejší vzduch. Napríklad, náhradný HEPA filter pre Electrolux a Philips alebo jeho vylepšená verzia HEPA filtra na výstup vzduchu pre vysávače AEG, Electrolux, Philips, Philips Universe a Zanussi, môže byť skvelý pre tých, ktorí potrebujú vysoko účinnú filtráciu vzduchu a nechcú, aby sa čokoľvek čo už raz vysali, vrátilo späť do vzduchu. p>

Nezabúdajte na údržbu ani pravidelnú výmenu

Znečistené alebo upchaté filtre znižujú sací výkon vysávača a umožňujú, aby sa alergény a prach vracali späť do ovzdušia. Vďaka čomu sa stáva váš boj s prachom nekonečným. HEPA filtre sa musia pravidelne čistiť a vymieňať. Výrobcovia zvyčajne odporúčajú vymeniť filter každých 6 až 12 mesiacov, v závislosti od toho, ako často vysávate. Nesmierne dôležité je dodržiavať odporúčania výrobcu, aby ste mali istotu, že vami zvolený filter bude maximálne účinný.

Pri čistení HEPA filtra postupujte podľa návodu výrobcu. Niektoré filtre sú jednorazové a iné stačí opláchnuť pod tečúcou vodou a nechať uschnúť pred opätovným použitím. Niektoré filtre sú dokonca umývateľné v umývačke na riade, ale radšej si pred použitím prečítajte návod na použitie a údržbu, pretože sa môže pri jednotlivých filtroch líšiť.

Výmena HEPA filtra je potom obvykle jednoduchá a rýchla. Stačí vybrať existujúci filter a vložiť nový. Pre vysávače Philips PowerPro je k dispozícii HEPA filter s ktorými dosiahnete špičkovú filtráciu prestupujúceho vzduchu, pretože pri prechode vysávačom dôjde nie k jednej, ale hneď k dvom úrovniam filtrácie. Pri vstupe prechádza nasávaný vzduch cez penový filter a zároveň pri výstupe dochádza k filtrácii ešte cez HEPA filter. Je, ale nesmierne dôležité používať iba náhradné filtre odporúčané váš konkrétny typ vysávača a nesnažiť sa umiestniť do neho iný, s tým, že sa tam „nejako zmestí“. Nevhodné filtre nemôžu nikdy plne zaistiť filtráciu vzduchu, ktorú požadujete.

Voňavá bodka na záver

Máte vysaté, čisto, ale stále tomu niečo chýba? Okrem čistého vzduchu po vysávaní, môžete vylepšiť atmosféru vo svojom dome pomocou vôní do vysávačov. Tie pomáhajú neutralizovať zápachy a osviežiť vzduch už počas samotného vysávania. Vône, ako sú vonné tyčinky s vôňou levandule WPRO, nielenže prevonia váš domov, ale vôňa levandule pomáha redukovať stres a upokojuje. Vyskúšajte to tiež.

Investície do kvalitného príslušenstva pre váš vysávač, ako sú HEPA filtre a príjemné vône, nie je len otázkou udržanie čistoty, ale aj spôsobom, ako si uľahčiť a spríjemniť život vo vašom domove. Správne vybrané a udržiavané filtre zaisťujú, že alergény a prach zostanú tam, kde majú – v nádobe vysávača a nie vo vašom domove. Pridanie vôňou do vysávača potom zanechá váš domov nielen čistý, ale aj krásne prevoňaný .



Súvisiace produkty