Filter Logic: Značka, ktorá urobila filtráciu vody cenovo dostupnejšou

Keď sa povie Filter Logic, mnohí z nás si predstavia úspešného hráča v oblasti filtrácie, ktorý sa môže pochváliť viac ako tridsaťročnými skúsenosťami na trhoch naprieč svetom.

Značka Filter Logic totiž spadá pod materskú spoločnosť Pozzani Pure Water PLC, zaoberajúcu sa vývojom a výrobou filtračných systémov už od roku 1987. Základom úspechu pritom bola túžba po cenovo dostupných filtroch, ktoré smelo konkurovali mnohonásobne drahším modelom. Čo ďalšie ste o spoločnosti Filter Logic (ne)vedeli?

Alfou a omegou bola cenová dostupnosť

Na začiatku príbehu o značke Filter Logic stála snaha sprístupniť filtračné systémy nielen veľkým spoločnostiam, ale aj domácnostiam a koncovým zákazníkom v podobe jednotlivcov. Všetko odštartoval rok 2004 a rastúca obľuba moderných chladníc s vodným filtrom, ktorý mal za cieľ odstrániť baktérie, pachové stopy a ťažké kovy. Jeden takýto filter ale stál viac ako 50 libier, a ľudia tak hľadali alternatívu v podobe cenovo dostupnejších výrobkov. Na cenovú politiku veľkých výrobcov chladničiek okamžite zareagovala práve spoločnosť Filter Logic, ktorá sa môže pochváliť viac ako tridsaťročnou skúsenosťou v oblasti filtračných systémov.

Priekopník v podobe filtra FilterLogic FL293

Vôbec prvou filtračnou alternatívou, ktorú spoločnosť Filter Logic svojim zákazníkom predstavila, bol filter FilterLogic FL293. Ten perfektne pasoval do moderných chladničiek Samsung, čím sa spoločnosti podarilo znížiť náklady na výmenu filtračných kaziet takmer o päťdesiat percent. A zákazníci to náležite ocenili. Od filtra pre chladničky Samsung to potom bolo už len krôčik k ďalším výrobcom. V súčasnej dobe spoločnosť predáva devätnásť druhov náhradných a cenovo dostupných filtrov do chladničiek mnohých svetových výrobcov.

Chutnejšia a čistejšia voda z kohútika

Pretože ale spoločnosť nezaspala na vavrínoch a hľadala spôsob, ako svoju výrobu rozšíriť a úspech maximalizovať, okrem filtrov do chladničiek prišla aj s inovatívnymi filtrami do filtračných kanvíc. Tie zbavujú vodu nepríjemnej pachuti a zápachu chóru, vodného kameňa, ktorý má vplyv na chuť výsledného pokrmu, ale aj životnosť našich spotrebičov (napríklad žehličiek, kávovarov alebo varných kanvíc), zároveň z vody odstraňujú zvyšky ťažkých kovov (napríklad medi alebo hliníka) a poradia si tiež sa rzí, pieskom alebo ďalšími mechanickými zvyškami z vodovodného systému.

Filtrujte vodu múdro a neplaťte viac, než musíte

To všetko samozrejme pri zachovaní úplnej zdravotnej nezávadnosti a hlavne nízke ceny, ktorá je oproti značkovým filtrom (napríklad Brita Maxtra Plus) nižšia pokojne aj o niekoľko desiatok percent. Pokiaľ si zaobstaráte cenovo zvýhodnené sady filtrov, ušetríte ešte viac. Napríklad so sadou dvanástich kusov filtrov Filter Logic FL-402H za Maxtra získate čistú a chutnú vodu po celý rok za cca 77 korún mesačne!

Zdravotná nezávadnosť a celý rad certifikácií

Filtre značky Filter Logic sa môžu navyše pochváliť celým radom certifikátov, z ktorých môžeme menovať napríklad Certifikáciu NIZP PZH (Národného inštitútu pre verejné zdravie), ktorá dokladuje, že filter, ak je používaný v súlade s návodom výrobcu, nemá nepriaznivý vplyv na zdravie a životné prostredie. Za zmienku určite stojí aj Certifikát kvality TÜV, zaisťujúci bezpečnosť použitia a označujúci vysoko kvalitný produkt. Samozrejmosťou je aj potvrdenie o tom, že filtračné patróny Filter Logic neobsahujú škodlivý Bisfenol A (BPA).

Pre dokonalú šálku kávy každý deň

Aby ste si mohli vychutnať svoju obľúbenú kávu presne tak, ako ju máte radi, nájdete v našej ponuke tiež príslušenstvo ku kávovarom. Vyberajte z čistiacich prostriedkov, kief, odvápňovačov a maziva, ktera sú perfektné pre údržbu kávovarov všetkých značiek. Nezabúdame ani na nevyhnutné filtre do kávovarov ako je Filter Logic CFL-950B filter za DeLonghi DLS C002. A to ešte nie je všetko - ak chcete šetriť, môžete využiť naše cenovo zvýhodnené zostavy výrobkov, ktoré sú špeciálne zostavené na údržbu kávovarov. Pre ešte väčší gurmánsky pôžitok, si svoju rannú šálku môžete vychutnať z elegantnej termo poháre z unikátneho borosilikátového skla s dvojitou stenou, ktorá udrží optimálnu teplotu nápoja oveľa dlhšie.

Lahodná a prefiltrovaná voda priamo z chladničky

V poslednej dobe súchladničky s prívodom vody stále obľúbenejšie. Kto by tiež neocenil neustály prísun vychladenej vody či ľadu. Ale ani tu by ste nemali zabúdať na úpravu vody a odstránenie nežiaducich látok, ktoré sa nachádzajú vo vodovodnom poriadku a škodia ľudskému organizmu. V tomto prípade vám pomôžu filtre do chladničiek, ktoré bez ďalších starostí zbavia privádzanú vodu ťažkých kovov, pesticídov, hrdze z potrubia a ďalších zložiek negatívne ovplyvňujúcich chuť i vôňu vody. Pri výbere môžete siahnuť po univerzálnom filtri Filter Logic FFL-191X, ktorý je vhodný pre celý rad značiek a modelov chladničiek.

Nekonečná zábava vo vlastnom bazéne

Pohoda pri bazéne a vodné radovánky, sú to po čom zjete? Potom nesmiete zabudnúť na pravidelné čistenie vody a dostatočne výkonný filter, ktorým je aj Filter Logic SFL25-5-13OBE, ktorý zachytí všetky nečistoty ako je lístie, hmyz, peľ a podobné. Bez filtrov do bazénov a SPA sa skutočne nezaobídete, ak chcete mať istotu nielen krásne čisté vody, ale predovšetkým zdravotne nezávadné vody zbavené mikroorganizmov a znečisťujúcich látok po celú sezónu.

Slovo na záver

V konečnom dôsledku tak ide o odvážny krok úspešnej značky Filter Logic, ktorá nechcela slepo prizerať nespravodlivej cenovej politike a sprístupnila filtrovanú vodu širokému okruhu zákazníkov. To všetko vďaka zodpovedne nastavenej cene, ktorá ide ruku v ruke so zachovaním kvalitných a zdravotne nezávadných výrobkov. Potrebujete snáď ďalšie dôvody, prečo dať filtrom značky Filter Logic šancu?Súvisiace produkty