Filter Logic prichádza s náhradou za veľmi úspešný vodný filter Brita Maxtra Plus

Máte doma filtračnú kanvicu značky Brita a hľadáte cenovo výhodnú alternatívu k originálnym filtračným patrónam Brita Maxtra? Práve ste ju našli!

Anglická obchodná značka FilterLogic je synonymom pre kvalitnú filtráciu vody už viac ako 30 rokov. Jej materská spoločnosť Pozzani Pure Water PLC sa zaoberá vývojom a výrobou filtračných systémov na vodu už od roku 1987 a stále sa vo svojom odvetví drží na špičke. Vyskúšajte aj vy kvalitu filtračných patrón značky Filter Logic a kúpte si cenovo dostupné náhrady originálnych filtrov.

Náhrada filtrov Brita Maxtra určených do filtračných kanvíc

Máte doma filtračnú kanvicu značky Brita a hľadáte cenovo výhodnú alternatívu k originálnym filtračným patrónam Brita Maxtra? Práve ste ju našli. Na trh prichádza dlho očakávaný výrobok anglickej značky Filter Logic filter FL-402H za Maxtra Plus, ktorý je možné využiť ako plnohodnotnú náhradu originálnych filtrov, ktorá je plne kompatibilná s celým radom filtračných kanvíc. Filter Filter Logic FL-402 Extra je skvelou alternatívou pre filtračné kanvice a zariadenia rôznych značiek, napríklad:

 • Brita – filtračná kanvica používajúca filtre Maxtra a Maxtra Plus.
 • Dafi – filtračná kanvica pracujúca s filtrom Unimax.
 • Aquaphor – filtračná kanvica s filtrom Maxfor B100-25.
 • Bosch Tassimo – esspressovače filtrujúce vodu cez patrónu značky Brita.

Nový filter značky Filter Logic ocenia ako dlhodobí používatelia filtračných kanvíc, tak aj tí, ktorí si ju zaobstarali len nedávno a hľadajú cenovo efektívnu alternatívu k originálnym filtrom. Filter Filter Logic FL-402 umožňuje vďaka novému tvaru optimálny prietok vody cez filtračnú vrstvu a vďaka praktickej rukoväti je možné ho jednoducho vybrať a vymeniť za nový bez toho, aby došlo k poškodeniu nádoby.

Filtračné patróny značky Filter Logic odstránia z kohútikovej pitnej vody chlór, vodný kameň, hrdzu, ale aj ťažké kovy, pesticídy, hormóny a ďalšie nežiaduce látky. Včasnou výmenou použitých filtrov si zaistíte nielen kvalitnú vodu, ale tiež predĺžite životnosť vášho kávovaru či rýchlovarnej kanvice a iných spotrebičov. Optimálny interval na výmenu filtra sa pohybuje okolo 1 mesiaca, prípadne približne po 150 litroch prefiltrovanej vody. Všetko záleží aj na stupni tvrdosti vody a intenzite používania kanvice.

Aké sú prednosti filtračných patrón značky Filter Logic?

Okrem oku lahodiaceho vzhľadu má filter skutočne skvelé účinky. V priebehu testovania bola prefiltrovaná voda naozaj priezračne čistá a predovšetkým veľmi chutná s príjemnou vôňou. Filter spĺňa aj celý rad štandardov, napríklad:

 • Certifikáciu NIZP PZH (Národný inštitút pre verejné zdravie), ktorá dokladuje, že filter ak je používaný v súlade s návodom výrobcu, nemá nepriaznivý vplyv na zdravie a životné  prostredie. Testovanie najlepšími špecialistami v krajine. Môžete si byť teda istí, že konzumujete pitnú vodu najvyššej kvality.
 • Certifikát kvality TÜV zaisťujúci bezpečnosť použitia a označujúci vysoko kvalitný produkt.
 • Nulový obsah škodlivého Bisfenolu A (BPA) – škodlivé látky, ktorá sa stále ešte často vyskytuje v plastových obaloch určených na styk s potravinami, ale ktorá je podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady č. 1935/2004 zakázaná.

V porovnaní s cenami originálnych filtračných patrón sa alternatíva od Filter Logic pohybuje zhruba na 85% ceny. Ešte viac ušetríte, ak si zaobstaráte rovno cenovo zvýhodnené sady filtrov. Tie najvýhodnejšie obsahujú až 12 ks filtrov Filter Logic FL-402H a postarajú sa o vašu čistú vodu až celý jeden rok.

Filtre FilterLogic vs. Brita Maxtra

Sú filtračné patróny od spoločnosti Filter Logic skutočne vhodnou náhradou originálnych filtrov? Samozrejme! Vďaka unikátnej filtračnej zmesi si filtre poradí s:

 • S redukciou obsahu vodného kameňa vo vode.
 • S odstránením chlóru.
 • So znížením percenta hliníka, medi a ďalších kovov.
 • S vyfiltrovaním usadenín, hrdze, piesku a ďalších mechanických zvyškov z vodovodného systému.
 • S odstránením zápachu.

Okrem toho je filter pomerne robustný, vyzerá dobre na pohľad a jeho cena je viac ako zaujímavá. Použitie filtračnej kanvice je tiež skvelým riešením, ak chcete obmedziť svoju spotrebu plastov. Jediná filtračná patróna vám vystačí na celý mesiac používania a prefiltrujete s ňou až 300 pollitrových PET fliaš. To už je poriadna úspora. Nehovoriac o tom, že vďaka konzumácii prefiltrovanej vody môžete mať dobrý pocit z toho, že sa nepodieľate na zamorovaní svetových oceánov plastmi a správate sa ekologicky.

Na doma filtračná kanvica, do terénu filtračná fľaša

Kvalitnú prefiltrovanú vodu pre vás v domácnosti či v kancelárii pripravia filtračné kanvice. Ak si však vyrazíte do prírody či zájdete zašportovať a nechcete so sebou nosiť PET fľaše, stavte na filtračnú fľašu na vodu. Tá obsahuje rovnaké typy filtrov ako filtračná kanvica a je možné ju znova naplniť. Voda je filtrovaná v čase, keď ju pijete. Fľaše sú navyše veľmi ľahké, väčšina výrobcov je schopná ich dodať v hmotnostiach niekoľkých desiatok gramov, a ich objem sa pohybuje okolo 0,5 l. To znamená, že sa pohodlne zmestia do ktoréhokoľvek batohu či kabelky. Aj v nich je však potrebné v pravidelných intervaloch meniť filtračné patróny. V závislosti na kvalite vody a obsahu nežiaducich látok v nej a intenzite využívania fľaše sa tento interval pohybuje okolo 300 naplnení. Prefiltrovaná voda je navyše mierne alkalická, čo pôsobí pozitívne na ľudský organizmus a má mierne zvýšené pH. Filtráciou sa z nej ale neodstraňujú dôležité prímesi, ako vápnik, horčík a ďalšie minerály, ktoré ľudský organizmus potrebuje. Správajte sa šetrne k životnému prostrediu i vlastnému zdraviu a konzumujte prefiltrovanú vodu.Súvisiace produkty